System na zamówienie dla wytwórni jubilerskiej

Program dla pracowni jubilerskiej

W ostatnich dniach podpisana została umowa na utworzenie i wdrożenie systemu informatycznego dla średniej wielkości wytórni jubilerskiej w okolicach Poznania.

Rynek usług i produkcji jubilerskiej zmienił się z czasem i nie przypomina już tego z przed kilku lat. Wcześniej produkcja polagała na wytworzeniu produktów na magazyn i sprzedaży prostych wyrobów z katalogu (z półki). Niestety, czasy się zmieniły, rynek biżuterii zalewają tanie produkty ze wschodu a klient jest coraz bardziej wymagający i oczekuje produktu wyrafinowanego i niepowtarzalnego. Działając na takim rynku wytwórnie jubilerskie muszą się dostosować tworząc całą gamę nowych, skomplikowanych wzorów oraz produkując niskoseryjnie - niemal pod zamówienie klienta.

Na tej podstawie, właściciel wytwórni pojął decyzję o utworzeniu sklepu internetowego obsługującego pośredników (sklepy jubilerskie) oraz łączącego zamówienia w pakiety pozwalające na wydajną ich obsługę na etapach wytwarzania. System na zamówienie który ma powstać będzie obsługiwał wszystkie etapy wytwarzania, przez produkcję form odlewniczych, obróbkę, galwanizację w zabranicznych galwanizerniach i montaż. Połączenie w jednym systemie aplikacji do sprzedaży gotowych wyrobów, magazynów wyrobów gotowych, materiałów, metali szlachetnych i kamieni wraz z obsługą produkcji, naliczaniem wynagrodzeń pełną obsługą liczonych w ułamkach gramów strat metali i kamieni szlachetnych oraz pełną identyfikację zamówień i wyrobów tworzy zintegrowany system informatyczny, który nie mógł zostać zakupiony z półki. System na zamówienie, który - jak wspólnie z właścicielem wytórni wierzymy - przyniesie zysk w postaci skrócenia procesu realizacji oraz uproszczeniu absługi administracyjnej.