System informatyczny

Aplikacja na zamówienie

Przeczytaj, co to jest system informatyczny?

Systemy informatyczne to domena przedsiębiorstw (różnego rodzaju). Ich podstawowym zadaniem jest automatyzacja i przyspieszanie przepływu informacji pomiędzy działami firmy lub do podmiotów współpracujących, np. urzędów czy kooperantów.

Wyobraźmy sobie zakład diagnostyczny wykonujący analizy medyczne dla lekarzy. Jeżeli wszyscy mają zarobić więcej (zarówno lekarz jak i zakład diagnostyczny), muszą wykonywać więcej badań. Czy oznacza to, że muszą zatrudnić więcej ludzi? Nie, mogą pracować szybciej. Ale, ale... zakrzyknie ktoś... człowiek ma granice wydajności! To prawda. Nikt jednak nie każe człowiekowi biegać 60 hm/h. Może jechać samochodem. Do przekazywania wiadomości może użyć komputera. Tu właśnie kłaniają nam się systemy informatyczne.

Nie wiem jaką branżę reprezentujesz, więc pozostanę przy temacie lekarza i zakładu diagnostycznego. Co mogą dać im systemy informatyczne? Mogą przekazywać informacje - wyniki badań do lekarzy a nawet pacjentów za pośrednictwem stron www, poczty e-mail, sms'ów i innych, bez drukowania i wysyłania pocztą. Co jeszcze mogą dać systemy informatyczne? Mogą automatyzować sam proces wykonywania analiz. Od dawna są znane aparaty, wykonujące analizy medyczne. Czy jednak człowiek musi wyniki badań wprowadzić do komputera aby ten je mógł później wysłać? Nie! Lekarz i tak zakłada kartotekę pacjenta, więc jego dane i tak w komputerze figurują. Po co więc je przepisywać? Lepiej zmusić systemy informatyczne, żeby przekazywały te dane pomiędzy sobą. A co z rozliczeniami? Tu też systemy informatyczne mogą sobie poradzić same.

Czy systemy informatyczne mogą stosować normalne małe firmy a nie tylko giganty? Oczywiście! Wiele z nich stosuje. Program magazynowy, program sprzedażowy i drukarka fiskalna to też system informatyczny. Mały, ale jest.

Systemy informatyczne to temat tak rozległy jak rozległy jest rynek. Nie każdy jednak znajdzie na nim gotowy system informatyczny dla siebie. To co ja oferuję, to systemy informatyczne przygotowywane na miarę i potrzeby.

Zobacz - jak zamawiać systemy informatyczne i napisz do mnie. To Ci się opłaci!