Internetowa baza danych zawodów zapaśniczych

internetowa-baza-danychFirma Yokozuna Konrada Świętochowskiego, w porozumieniu z Polskim Związkiem Zapaśniczym, w 2009 roku uruchomiła projekt pod nazwą Almanach Sportu.

Almanach Sportu jest internetową bazą danych gromadzącą dane o zapasach w Polsce. Baza danych obejmuje zawodników, kluby zapaśnicze, trenerów i sędziów, jednak główną siłą bazy danych jest obsługa wydarzeń zapaśniczych. Baza danych przechowuje informacje o odbytych i nadchodzących wydarzeniach, a w ramach wydarzenia, podział zawodników na grupy wagowe, wykaz walk z ich wynikami oraz wyniki rozgrywek i statystyki. Użytkownik bazy danych ma możliwość odszukać dowolnego zawodnika, czy klub, spradzić jakie sa jego statystyki i w jakich wydarzeniach uczestniczył. Baza danych pozwala również na tworzenie społeczności podobnych do naszej klasy czy facebooka, zrzeszając osoby zainteresowane tą dziedziną sportu. Dzięki temu baza danych i opisy wydarzeń czy profile zawodników są uzupełniane o nagrania video czy zdjęcia.

aplikacja-na-zamowienie-tablica-swietlnaOstatnim elementem wspólpracującym z bazą danych jest aplikacja na zamówienie służąca do prezentacji wyników rozgrywek na telewizorach plazmowych, zastępując klasyczne tablice świetlne. Tak utworzona aplikacja na zamówienie może dodatkowo służyć do wyświetlania reklam, co podnosi jej walory i sprawia, że inwestycja firmy Yokozuna jest tym bardziej opłacalna. Wyniki walk zapisane w plikacji obsługującej telewizory plazmowe są na bierząco kopiowane do internetowej bazy danych, pozwalając na odbiór wyników rozgrywek przez internet praktycznie w tym samym momencie.

Te dwa elementy: internetowa baza danych oraz aplikacja na zamówienie prezentująca wyniki zawodów tworzą w rzeczywistości mały, zintegrowany system informatyczny który jest unikatem na polskiej arenie sportowej i może być przykładem dla innych fedracji do uruchomienia podobnej bazy danych czy podobnego systemu.

Ostatnia zmiana Niedziela, 27. Maj 2012 14:50