O mnie

Doświadczenie

Jestem specjalistą informatykiem z ponad dwunastoletnim letnim doświadczeniem w branży IT. Posiadam doświadczenie biznesowe w:

mariusz3

 1. programowaniu systemów na zamówienie

 2. pozwalających moim klientom oszczędzać czas i pieniądze.

  Głównym kosztotwórczym czynnikiem naszej firmowej codzienności jest stosowanie oprogramowania od wielu dostawców, które w 98% przypadkach nie współpracuje ze sobą. Efektem jest:

  • przerost dokumentacji (zbyt duża ilość dokumentów i raportów do wypełniania co zajmuje czas,
  • duża ilość pomyłek wynikająca z wielokrotnego przepisywania tych samych danych oraz braku ich dostępności we właściwym miejscu o właściwej porze,
  • duża ilość czasu potrzebna na zebranie potrzebnych do celów raportowych informacji,
  • zarządzanie biznesem na zasadzie przeczucia a nie (jak to powinno być) na podstawie faktów.
 3. integracji istniejących rozwiązań (systemów)

 4. Oprogramowanie tworzone przeze mnie uzupełnia luki w istniejącym oprogramowaniu, integruje dane z wielu systemów i dostarcza je do właściwych komórek we właściwym czasie. Przykładem takiego rozwiązania jest możliwość stworzenia tzw. UserExitów do systemu SAP, które automatyzują lub ułatwiają wprowadzanie lub pobieranie danych, tworząc system bardziej elastycznym i produktywnym

 5. tworzeniu interaktywnych stron internetowych

 6. Duża większość tworzonych i umieszczanych w Internecie stron to proste wizytówki firm, które raz utworzone pozostają niezmienne przez lata. Tymczasem strona internetowa ma sens dla firmy wtedy, gdy jej zawartość zmienia się w czasie odzwierciedlając to co się dzieje w firmie. Absolutne minimum, to aktualizacja oferty (usługowej czy towarowej), aktualizacja cen, publikowanie informacji o stanie firmy czy podawanie nowości.

  Statystycznie najczęściej, właściciele mniejszych firm (ale większe są niewiele lepsze pod tym względem) oszczędzają grosze na stworzeniu która będzie tylko kosztem dla firmy a nie narzędziem do zarabiania.

  Naturalnie można zatrudniać informatyka lub płacić po raz kolejny osobie która taką stronę napisała za modyfikację treści - tylko po co?

  Strony tworzone przeze mnie posiadają odpowiednie formularze i mechanizmy, pozwalające odpowiednim osobom zarządzać ich treścią (modyfikować menu, dodawać, edytować czy usuwać opisy czy całe artykuły). Miłym dodatkiem uprzyjemniającym klientowi poruszanie się po niej, jest dyskretna zmiana szaty graficznej w zależności od np. pory roku.

 7. zarządzaniu serwerami baz danych (Oracle, MySQL) i Windows

 8. zarządzaniu tworzeniem systemów kopii zapasowych i odtwarzaniu danych

 

Wykształcenie

Posiadam politechniczne wykształcenie (jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej) i certyfikat Microsoft Certified Professional (MCP).

Pilitechnika Poznańska Microsoft Certified Professional (MCP)

Jestem audytorem wiodącym systemów zarządzania jakością ISO 9001 I ISO 14001, szkolonym przez takie jednostki jak Det Norske Veritas i Bureau Veritas, więc moje aplikacje znakomicie się sprawdzają jako wsparcie dla tych systemów.

Jestem praktykiem a nie teoretykiem. Na rynku działa wiele zrealizowanych przeze mnie projektów, których koszt dawno się zrekompensował i które przynoszą ich właścicielom korzyści finansowe.

Znane i obsługiwane przeze mnie produkty i technologie:

 • Programowanie: Delphi, PL SQL, Html, PHP, CSS, Javascript
 • Administracja i programowanie baz danych (Oracle, MS SQL, PostgreSQL, Firebird, MySQL)
 • Administracja serwerami Windows (Active Directory)
 • Obsługa, administracja i usuwanie awarii w stacjach roboczych Windows (Windows 10, Windows 8, Windows 7, Vista, XP, 2000, NT, 98)
 • System tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania TapeWare
 • SAP RC/3
 • Anatomia komputerów PC w zakresie konserwacji i napraw

Codegear, Delphi Microsoft SQL Server firebird, firebird 2.5, interbase mysql html 5 php windows, windows 7, windows vista, win, win xp, windows xp AWS

 

Ostatnia zmiana Piątek, 20. Grudzień 2013 11:35